Sempozyum Hakkında

 

 

“Birlikte Daha Güçlüyüz!”

 

Her yıl Mayıs ayının ilk haftası, anneler ve aileler için temel ruh sağlığının önemine farkındalık oluşturmak için "Dünya Anne Ruh Sağlığı Farkındalık Haftası” olarak anılmaktadır. Bu yılın teması ise “Birlikte daha güçlüyüz!”. Bu tema ile; anne ruh sağlığı için el birliğine çağrı yapılmaktadır.

Anne ve anne adaylarının beden ve ruh sağlıklarına öncelikle kendilerinin değer vermeleri elbette çok önemlidir ancak yeterli değildir. Çevrelerinde yer alan her sosyal halkanın destek mekanizmalarının bir parçası olması gerekir.

Bir kadının anne kimliğini giymesi ile baba, büyük anne, büyük baba, teyze, amca gibi kimlikler de oluşur. Tüm bu yeni kimliklere sahip bireyler ve sosyal çevrede yer alan bizler, anne ve anne adaylarına el birliği ile destek olmalıyız. Annelere destek vermek, bebeklere destek vermektir, dolayısıyla geleceğimizi sağlıkla inşa etmektir.

Bu bağlamda farkındalık yaratmak hedefiyle Üsküdar Üniversitesi Anne Bebek Ruh Sağlığı Merkezi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü iş birliği ile gerçekleştireceğimiz; Psikiyatri, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Psikoloji, Ebelik, Çocuk Gelişimi, Beslenme ve Diyetetik alanlarından uzman ve akademisyenlerin araştırma ve deneyimlerini paylaşacakları III. Anne ve Bebek Ruh Sağlığı Sempozyumumuza hepinizi davet ediyoruz.

 

Saygılarımızla.

Sempozyum Düzenleme Kurulu